Korona Dönemi Otel Tatili Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Posted by: bordubet
Category: Genel

KORONA DÖNEMİ OTEL TATİLİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Koronavirüs salgını, hepimizin yaşamlarında derin etkilere neden oldu. Ama önünde sonunda hayatımıza devam edebilmek için hepimizin motive olma ihtiyacı bulunuyor. Bu motivasyonu uzun süredir kişisel alanımızda yaptıklarımızla sağlamaya çalışıyoruz. Psikologların gözlemlediklerine göre, kişisel alanda yapabileceklerimizin de bir sınırı bulunuyor. Bu sınırın aşılması gerektiği zaman ise akıllara bol dinlenmeli, sevdiklerimizle keyifli zaman geçirmeli, her zamanki günlük akışımızda yer alan işlerden daha farklı uğraşlar edinmeli bir tatil geliyor. Golden Key Bördübet ve Hisarönü, aklınızdan geçen her şeye doğadan gelen bir çözüm bulabilir…

Motive Olmadan Uzun Süre Çalışmanın Psikolojimize Etkileri

Hemen her bireyin psikolojisinde koronavirüs salgınının farklı etkilerine rastlamamız mümkün. Büyük şehirlerde tıkılı kalmak, kalabalık, kargaşa, gelecek kaygısı, sevdiklerimizin yaşamı için duyduğumuz korkular, stresin en büyük nedenlerini oluşturuyor. Eğer ki kendimizi motive edecek bir dinlenme sürecine kavuşamazsak, melankolik ruh hali, paranoya, duygusal olarak ruhsuzlaşma ya da ani duygu değişimleri gözlemlenebilir. Bu durumda kendimize yapabileceğimiz en büyük iyilik, sosyal mesafeli bir tatil olacaktır.

Sosyal Mesafeli Tatil Nasıl Yapılabilir?

Yüzyıl uzunluğunda gibi gelen koronavirüs mücadelesi ile dolu bir yılın ardından, kendimizi düşünme zamanı geldi. Sosyal mesafeli tatil denince herkesin aklına ilk olarak kamp yapmak geliyor. Evet, herkesin aklına geliyor. Bu nedenle kamp alanları belki de büyük şehirler kadar kalabalık bir hal alıyor. Onun yerine profesyoneller tarafından kurallarına uyularak önlemlerin alındığı bir otel tatili, mesafeli ve güvenli bir motivasyon sağlayacaktır.

Doğa, sosyal mesafeli tatil zorunluluğunun olduğu şu dönemde elimizde bulunan en büyük lütuflardan biri. Konaklamayı yaptığımız alandan yürüyerek, bizi güvensiz hissettiren herhangi bir etken olmadan doğayla buluşmak, olumsuz bir düşünceye kapılmadan zihnimizi dinginleştirmek, Golden Key Bördübet ve Hisarönü yaşam alanlarının sunduğu en büyük ayrıcalıklarından biri.

Otel Tatilinde Covid-19 Önlemleri Neleri Kapsıyor?

Covid-19 önlemleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği genelge dahilinde yapılıyor. Golden Key’de çalışan profesyonellerimiz ise tüm bu önlemlerin birebir uygulanmasından sorumlu bulunuyor. Tüm çalışanlarımız TUROB ve profesyonel eğitmenler aracılığıyla hijyen eğitimlerine tabi tutuluyor. Sizi güvende tutmak için aldığımız covid-19 önlemleri:

  • Golden Key’de ağırlayabileceğimiz misafir sayısının belirlenmesi
  • Çalışanlarımızın düzenli olarak koronavirüs testine tabi tutulması
  • Otelimize adım atan misafirlerimizi bavul dezenfeksiyon istasyonu ile karşılama
  • Yemek alanlarında bulunan masaların arasında 1,5 metre, sandalyeler arasında ise 60 cm mesafe bulunması
  • Açık büfede misafirlerin isteklerinin çalışanlarımız tarafından sunulması, mutfak araç gereçleriyle temasın kaldırılması.
  • Servis sırasında çalışanların ve misafirlerimizin mesafelerini koruyarak, maskelerini takarak iletişime geçmesi, temastan uzak durulması
  • Deniz çevresinde bulunan alanların mesafeli olarak düzenlenmesi
  • Havlu gibi kişisel eşyaların yüksek derecelerde yıkanıp dezenfekte edilerek misafirlere sunulması
  • Personellerimizin odalarda temizlik yaparken o odaya özel malzemeler kullanması
  • Misafirlerimizin otelden çıkış yapmasının ardından odaların derinlemesine sterilizasyonu ve havalandırılması

Golden Key ile Tatilin Tadını Çıkarın!

Doğayla bütünleşeceğiniz bir sosyal mesafeli tatil için Golden Key size özel ideal ortamı yaratıyor. Adını aldığı kuşların cıvıltıları eşliğinde, deniz dalgalarının sesi ve yemyeşil ormanın içerisinde bulunan Bördübet sizleri bekliyor. Ayrıca benzersiz okaliptüs ağaçları, çiçeklerle çevrili mekanları, gözlerinizi alamayacağınız kızıl kumlu plajıyla Hisarönü Golden Key, keyifli bir tatil vaat ediyor. Doğa sporları yaparken yeniden bedeninizin kontrolünü elinize aldığınızı hissedecek, kendi seçiminizle capcanlı ya da huzurlu bir tatil yapma imkanı bulacaksınız. Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle birlikte Bördübet ve Hisarönü’nün kendine özgü mimarisi ve ruhuyla bezenmiş odalarında gönül rahatlığıyla konaklayabilir, büyüleyici atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.